Bagaż na weekendowy wyjazd

Planowanie zawartości bagażu, który ma wystarczyć na kilka dni wyjazdu, może okazać się trudne. Staramy się, by bagaż był jak najlżejszy, ale jednocześnie pragniemy zabrać jeszcze więcej rzeczy.

Warto postawić na minimalizm i spakować tylko to, co będzie uniwersalne. Do weekendowego bagażu powinny trafić ubrania, które są wygodne i nadają się na każdą okazję.

Zamiast kilkunastu strojów dostosowanych do różnych sytuacji, zapakujmy kilka takich, które sprawdzą się w każdych warunkach. Warto wybrać szybkoschnące ubrania, które nie będą wymagały prasowania.

Nawet jeśli wybieramy się w ciepłe rejony, bądźmy przygotowani na każdą pogodę. Nie zapomnijmy o kurtce lub bluzie z kapturem, która skutecznie ochroni nas przed zimnem.

Zapakujmy również ciemne długie spodnie. Wygodne buty to podstawa udanego wyjazdu.

Sportowe sandały lub adidasy pozwolą na czerpanie radości z pieszych wycieczek. Nie pakujmy ciężkich kosmetyków, a wybierzmy te w wersji mini.

Mniejsze wersje starczą na kilka dni i nie będą niepotrzebnie obciążały bagażu. Pamiętajmy również o wielofunkcyjnych akcesoriach takich jak scyzoryk, latarka i dobrze wyposażona apteczka.