Dlaczego dziewczyny reklamują auta?

Zainteresowanie motoryzacją u większości facetów nie przemija wraz z kupnem pierwszego wózka. Wręcz przeciwnie, to tylko początek długiej przygody z motoryzacją. Dobrze wiedzą o tym producenci aut, którzy umiejętnie reklamują kolejne modele własnych marek. W jaki sposób to robią? Najczęściej sięgają po atrakcyjne kobiety.

Dlaczego? Odpowiedź wydaje się oczywista. Seksowna prezenterka jest w stanie przyciągnąć wzrok każdego faceta. W kierunku tak przedstawianego auta spojrzy nawet facet, który o motoryzacji nie ma zielonego pojęcia. Czy jednak panie nie odciągają uwagi od samochodów? Czy to na pewno dobry sposób na reklamowanie? Praktyka marketingowa pokazała, że takie działanie się sprawdza.

Piękne panie wyginające się na maskach nowych egzemplarzy aut „udzielają” swej atrakcyjności samochodom. Tak przynajmniej twierdzą psycholodzy, którzy starają się wytłumaczyć ten marketingowy fenomen. Oznacza to, że możemy liczyć na tłumy kolejnych seksownych prezenterek na przyszłych imprezach motoryzacyjnych. Z pewnością żadnemu mężczyźnie odwiedzającemu targi to nie przeszkadza.