Doceniajmy fachowców

Maszyny budowlane EWPA.PL

Są profesje, które w polskim społeczeństwie od zawsze cieszą się sporym prestiżem, ale są również takie, których się w ogóle nie docenia. Kiedy ktoś nam powie, że jest lekarzem czy też prawnikiem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że od razu będziemy darzyli go większym szacunkiem.

Jeśli natomiast oświadczy, że jest hydraulikiem, to niewiele może w naszych oczach zyskać, chociaż przecież z pracy takich ludzi korzysta każdy z nas. Pęknięta rura czy cieknąca spłuczka to problemy, których często nie potrafimy rozwiązać samodzielnie.

Wzywamy wówczas hydraulika, który, jeśli oczywiście jest solidnym fachowcem, szybko nam pomoże. Tego typu sytuacje zdarzają się praktycznie każdemu, a gdyby nie było specjalistów z omawianej dziedziny, to społeczeństwo miałoby poważne kłopoty.

Mało kto jednak to dostrzega, a hydraulik, elektryk czy budowlaniec nie są zawodami, które cieszą się naszym szacunkiem. Pamiętajmy o tym, żeby doceniać pracę każdego fachowca, zarówno tego, który nas wyleczy z choroby, jak i tego, który zreperuje dla nas cieknącą rurę.