Ekologia uwzględniona w projekcie domu

Deweloper http://jandach.pl/pl/deweloper-poznan-gorczyn Poznań Górczyn BHP bezpieczeństwo

Moda na dbanie o środowisko naturalne zagościła w współczesnym świecie na dobre. Zdecydowanej wiekszości ludzi coraz bardziej zależy na dbaniu o dary Matki Natury. Troskę tę można wyrazić także podczas projektowania własnego M4. Wystarczy zdecydować się na materiały budowlane, które będą bardziej ekologiczne i przyjazne środoisku niż te stosowane najczęściej jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Na co warto postawić, budując ekologiczny dom? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule poniżej.

Budowa domu idąca w parze z ekologią

Budownictwo ekologiczne opiera się głównie na wykorzystywaniu potencjału surowców przetworzonych.

Stanowią one doskonałą alternatywę dla mniej przyjaznych przyrodzie sztucznych materiałów, takich jak np. pustaki czy blachodachówki. Do ekologicznej budowy wybiera się następujące produkty i rozwiązania:

  • drewno, które pozwala na budowę konstrukcji domu i postawienie jego ścian
  • rury i rynny, a także okna wykonywane np. z poddanego recyklingowi plastiku
  • ocieplenie, jakie jest tworzone dzięki włoknom bawełnianym, a takze połączeniu gazet, celulozy, soli borowej
  • do ogrzewania budynków coraz częściej wybieramy baterie fotowoltaniczne oraz kolektory słoneczne
  • by zatrzymać ciepło w wnętrzu bydynku, architekci proponują jego strefowanie, które polega na rozplanowaniu pomieszczeń małych i znacznie mniej używaych w ciagu dnia w chłodniejszych częściach domu, natomiast, te w jakich przyszli lokatorzy będa przybywac częściej, są lokowane w znacznie bardziej osłonecznionych punktach – najczęściej znajdują się po stronach wschodnich i południowych
  • pomysłowi właściciele działek z dużymi ogrodami decydują się na kolejne ekologiczne rozwiązanie, jakim jest zbieranie wody deszczowej i jej wykorzystywanie do podlewania roślin. Często pomocne w tym zadaniu okazują się przydomowe studnie.

.