Garderoba na weekendowy wyjazd

Wybierając się w podróż powinniśmy być przygotowani na każdą pogodę. Jednocześnie nie możemy zabrać zbyt wielu rzeczy, by nasz bagaż nie był za ciężki. Najlepiej wybrać ubrania, które są uniwersalne i przede wszystkim wygodne. Zestaw powinien uwzględniać rzeczy na ciepłą oraz zimną pogodę.

W ciepłe dni sprawdzą się koszulki wykonane z materiału przepuszczającego powietrze. Z takiej samej tkaniny powinna być również bielizna. Jeśli chcemy uchronić się przed ukąszeniami owadów oraz słońcem, zapakujmy koszulę z długim rękawem. Przed promieniami słonecznymi powinniśmy chronić również głowę, dlatego zabierzmy ze sobą chustę lub czapeczkę z daszkiem.

Najlepiej, by ubrania były szybkoschnące. Przygotujmy się również na zimne dni. Nasz bagaż powinien zawierać ciepłe bluzki z długim rękawem, ciepłą piżamę i bieliznę, a także polarową bluzę. Nieodzowna będzie przeciwdeszczowa kurtka i spodnie oraz rękawiczki.

Czapka lub kominiarka uchronią głowę przed zimnem. Z takim zestawem niestraszna żadna pogoda.