Jak otworzyć komis samochodowy?

Czarne worki na śmieci do odpadów komunalnych.

Komisy samochodowe powstają jak grzyby po deszczu. Otwarcie komisu samochodowego nie jest trudne, wystarczy otworzyć działalność gospodarczą, uiszczać odpowiednie opłaty i funkcjonować na rynku samochodowym.

Właściciele komisów samochodowych nie muszą starać się o żadne licencje i pozwolenia. Tak naprawdę właścicielem komisu samochodowego może zostać każdy, kto dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy, która jest potrzebna po to, by wynająć plac i kupić kilka samochodów.

Często bywa bowiem tak, że samochody nie są własnością właściciela komisu, a jest on jedynie pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym. Ze względu jednak na to, że nie ma żadnych obostrzeń prawnych co do otwierania komisów samochodowych, panuje dość duża konkurencja.

Dlatego niektóre nowopowstałe komisy samochodowe szybka znikają z rynku, a w ich miejsce powstają inne. Jak przetrwać, szczególnie na początku działalności? Warto zadbać o dobrą markę i reklamę, która jak wszyscy wiemy jest dźwignią handlu.