Jak otworzyć komis samochodowy?

Komisy samochodowe powstają jak grzyby po deszczu. Otwarcie komisu samochodowego nie jest trudne, wystarczy otworzyć działalność gospodarczą, uiszczać odpowiednie opłaty i funkcjonować na rynku samochodowym.

Właściciele komisów samochodowych nie muszą starać się o żadne licencje i pozwolenia. Tak naprawdę właścicielem komisu samochodowego może zostać każdy, kto dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy, która jest potrzebna po to, by wynająć plac i kupić kilka samochodów.

Często bywa bowiem tak, że samochody nie są własnością właściciela komisu, a jest on jedynie pośrednikiem pomiędzy sprzedającym a kupującym. Ze względu jednak na to, że nie ma żadnych obostrzeń prawnych co do otwierania komisów samochodowych, panuje dość duża konkurencja.

Dlatego niektóre nowopowstałe komisy samochodowe szybka znikają z rynku, a w ich miejsce powstają inne. Jak przetrwać, szczególnie na początku działalności? Warto zadbać o dobrą markę i reklamę, która jak wszyscy wiemy jest dźwignią handlu.