Jak traktować wynajęte auto?

Chyba każdy z nas choć raz w życiu słyszał rozmaite dowcipy o służbowych autach i niezbyt przyjaznym sposobie ich traktowania. Zakładamy, że pojazd, który do nas nie należy, nie zasługuje na specjalną uwagę czy troskę. Niestety, można zauważyć, że tego rodzaju zasady chętnie stosowane są także w odniesieniu do innych aut, którymi się poruszamy – na przykład tych wynajmowanych. Istnieje złota zasada, której należy przestrzegać w odniesieniu do wszystkich przedmiotów czy miejsc oddanych do publicznego użytku: należy pozostawiać je w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je zastać. Oznacza to, że w wynajętym samochodzie warto dbać o czystość i porządek.

Zwykle nie zostaniemy ukarani za pozostawienie na siedzeniu śmieci czy zanieczyszczeń. Pamiętajmy jednak, że nieodpowiednie zachowanie będzie świadczyć przede wszystkim o naszej kulturze. Poruszając się wynajętym samochodem, dobrze na trochę zapomnieć, że jest to auto z wypożyczalni i traktować je dokładnie tak, jak własne. Dzięki temu unikniemy ryzykownych zachowań, które mogą skutkować uszkodzeniem samochodu. Do odpowiedzialnej jazdy powinny motywować nas nie tylko konsekwencje, jakie właściciel może wyciągnąć z uszkodzenia samochodu, ale również zwyczajna, ludzka przyzwoitość.