Jaką umowę zawrzeć z komisem samochodowym?

filtr czastek stalych

Decydując się na to, by komis samochodowy pośredniczył w sprzedaży naszego samochodu warto pamiętać o tym, by zawrzeć poprawnie sformułowaną pod względem prawnym umowę. Pamiętajmy o tym, że umowa ma zawierać zarówno obowiązki właściciela czy pracownika komisu samochodowego, jak i jego prawa. Umowa powinna być tak skonstruowana, by nie było wątpliwości co do rozstrzygnięcia istotnych spraw.

Powinniśmy bardzo dokładnie ustalić cenę minimalną, którą chcemy uzyskać, gdy pośrednikowi uda się sprzedać samochód, ale cena będzie nieco niższa niż byśmy oczekiwali. Warto także uregulować kwestię tego, co w sytuacji gdy jako właściciele samochodu zechcemy zrezygnować ze sprzedaży. Czy będziemy musieli ponieść koszty naszej decyzji, czy właściciel będzie uprawniony do żądania od nas zapłaty za zajęte miejsce postojowe w czasie, gdy nasz samochód był przedmiotem owej umowy.

To bardzo ważne kwestie, dlatego warto o nich pamiętać zanim zdecydujemy się sprzedać samochód.