Jaki smoczek wybrać dla dziecka?

Opieka nad małym dzieckiem składa się z wielu wzajemnie powiązanych elementów. Rodzice bywają na początku bardzo zestresowani, ponieważ nie wiedzą, jak się w pewnych sytuacjach zachować. Oznacza to, że muszą najpierw nabrać doświadczenia i co za tym idzie koniecznej w kontekście wychowania pewności siebie. Zanim to nastąpi konieczne będzie pokonanie pewnych przeszkód, jednakże po tym czasie efekty okażą się satysfakcjonujące. Sporym wyzwaniem bywa wypracowanie optymalnego modelu karmienia dziecka. Idealnie, jeśli maluch będzie spożywał pokarm od matki, ssąc pierś. Ssanie jest bardzo istotne, z czym nieodłącznie wiąże się smoczek. Warto wybrać taki, który sprawdzi się najlepiej – Sklep Bikeovo.

Idealny smoczek dla dziecka – wybór nie do końca oczywisty

Gama smoczków na rynku jest tak szeroka, że wielu rodziców ma zwyczajny problem z wybraniem odpowiedniego produktu.

Nie oznacza to jednak, że nie da się tego zrobić. Należy jednak dowiedzieć się kilku podstawowych rzeczy o smoczkach, co naprawdę pomoże w wyborze. Istnieją na przykład smoczki ortodontyczne korzystnie wpływające na zęby i dziąsła, zapobiegają one też występowaniu wad zgryzu. Dalej mamy smoczki symetryczne – dobre dla dzieci karmionych piersią. Są też smoczki okrągłe – zalecane w przypadku dzieci karmionych butelką. Czołowi wytwórcy mają zwykle w katalogach każdy z wymienionych wariantów plus ich własne modyfikacje.

Smoczki dziecięce – zawsze z bezpiecznych i certyfikowanych materiałów

Dobry smoczek powinien nie tylko mieć odpowiedni kształt, ale powinien być też akcesorium maksymalnie bezpieczny. Stąd konieczne jest jego wykonanie z wytrzymałych tworzyw, które są też wolne od toksyn i wszelkich potencjalnie groźnych substancji. Smoczki powinny być całkowicie neutralne, nie wydzielać smaku, zapachu ani oddawać żadnych związków chemicznych w czasie użytkowania.

Zaleca się, aby kupować je zawsze w aptekach i upewnić się, że spełniają one wszystkie aktualnie obowiązujące normy sanitarne oraz medyczne.