Karpacz dla mniej wytrwałych – niekoniecznie

Wielu miłośników górskiego klimatu jest zdania, że Karpacz to miejsce dla mniej wytrwałych turystów, gdyż zdobycie największego szczytu Śnieżki nie jest trudne. Niemniej jednak, choć faktycznie wędrówka po szlakach odbywa się na łagodniejszych podejściach to mimo wszystko centrum miasta wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Dlatego też nie każdy widzi pozytywne aspekty weekendowego zwiedzania, niemniej jednak warto tutaj przyjechać, szczególnie gdy chcemy aktywnie spędzić te wolne dni. Wobec tego, co warto zobaczyć? Oczywiście nie można pominąć wspominanych górskich terenów, ze szczególnym naciskiem na Śnieżkę, na którą dotarcie ułatwia wyciąg krzesełkowy.

Spacerując niebieskim szlakiem można zobaczyć najpiękniejsze krajobrazy i godne uwagi miejsca ze szczególnym naciskiem na Świątynie Wang. Tutaj warto zatrzymać się na chwilę i zwiedzić ten urokliwy kościółek.

Poza tym Karpacz sam w sobie to cudowne maleńkie miasteczko wznoszące się wzdłuż krętej drogi u podnóża gór, przez co z każdego zakątka rozprzestrzenia się niezwykły krajobraz.