Konto – firmowe czy prywatne?

Każdy przedsiębiorca musi mieć konto bankowe. Bez tego ani rusz. To na konto bankowe przesyłane są pieniądze za przeprowadzane transakcje. W ten sposób także możesz rozliczać się z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To bardzo wygodna i prosta forma, ponieważ nie musisz wychodzić z domu – wszelkie płatności możesz wykonywać za pomocą płatności elektronicznych. Decydując się na konto firmowe musisz zdecydować, czy założysz nowe, czy może będziesz korzystać z dotychczasowego, prywatnego.

Musisz jednak mieć na uwadze, że konta firmowe są droższe w prowadzeniu niż konta prywatne. Nie są to jednak duże pieniądze, a baki oferują wiele możliwości. Jeśli zdecydujesz się, aby pozostać przy swoim koncie prywatnym musisz wiedzieć, że w razie kontroli z Urzędu Skarbowego, urzędnicy mogą sprawdzić historię konta aż 5 lat wstecz. Czyli także za okres, kiedy było to tyko Twoje konto prywatne. Niby prosta rzecz – konto. Jednak zanim podejmiesz decyzję, warto się dobrze nad nią zastanowić.