Kto może wypożyczyć samochód?

Wypożyczanie samochodów to usługa, która może przydać się niemal każdemu. Choć czasami wydaje nam się, że korzystanie z wypożyczalni to wyłącznie domena bogatych osób, różne sytuacje życiowe mogą stworzyć konieczność odwiedzenia wypożyczalni. Zanim jednak weźmiemy pod uwagę taką możliwość, warto dowiedzieć się, kto może wynająć samochód. Wiele firm zajmujących się tego rodzaju usługami stawia swoim klientom specjalne warunki. Jednym z nich, dość często pojawiającym się w regulaminie użytkowania, jest to, że klient powinien mieć ukończone dwadzieścia jeden lat. W skrajnych przypadkach wypożyczalnia wymaga, by osoba korzystająca z jej usług miała ukończone dwadzieścia pięć lat.

Istotnym wymogiem może być również posiadanie prawa jazdy przez określony czas. Najczęściej spotykane obostrzenia wymagają, by kierowca posiadał prawo jazdy już od roku. Podczas podpisywania umowy ważne jest okazanie dokumentu tożsamości. Wiele wypożyczalni stawia swoim klientom również wymóg związany z posiadaniem karty kredytowej. To właśnie podanie jej numeru stanowi swoiste zabezpieczenie dla firmy, która świadczy usługę. Na czas wynajmu pojazdu na koncie zabezpieczone są środki, które stanowią swoistą kaucję, zwracaną po oddaniu samochodu.