Narzędzia do fugowania

W sklepach z materiałami budowlanymi często można spotkać całe działy poświęcone narzędziom do fugowania.

Fugowanie, którego oficjalna nazwa to spoinowanie, to proces wypełniania przestrzeni między płytkami, niezbędny podczas remontów kuchni, łazienek, czy innych pomieszczeń, w których ściany, czy podłogi pokryte są płytkami.

Przed fugowaniem warto więc się zastanowić, jakie narzędzia okażą się niezbędne do tego procesu.

Fugowanie to wypełnianie szczelin za pomocą specjalnej masy do spoinowania.

Wyróżnia się ich 4 rodzaje: zwykłe zaprawy cementowe, zaprawy cementowe uelastycznione, masy epoksydowe i silikonowe.

Z potrzebnych narzędzi przede wszystkim należy zaopatrzyć się w szpachelki do nakładania i rozprowadzania silikonu, szpatułki do wygładzania fug i spoin w szczelinach.

Niedrogim, a bardzo praktycznym sprzętem jest także paca do zmywania fug z gąbką, pomagająca oczyszczać je na mokro i gąbka do fugowania, dzięki której po pracach glazurniczych można przemywać je na mokro.