Nie przesadzaj z ostrożnością

O samochód trzeba dbać. To nie ulega wątpliwości. Auto jest wizytówką jego właściciela. Zadbany samochód potrafi wywrzeć duże wrażenie, nawet gdy nie jest to pojazd drogiej marki.

Warto jednak również znać pewien umiar w tej dbałości. Dlaczego? Bo faceci, którzy przesadnie dbają o samochód zaczynają być prawdziwym utrapieniem dla bliskich. Przypadek numer jeden to właściciel auta, który potrafi spędzać całe dnie na szorowaniu samochodu, a gdy nawet wraca do domu to opowiada jedynie o aucie. Oczywiście pasja jest ważna, ale nie przesadzaj.

Nie możesz koncentrować się tylko na jednym temacie, bo zaczniesz być postrzegany jako maniak, a nie pasjonat. Drugi problem z kierowcami-pedantami jest taki, że nieustannie zwracają uwagę pasażerom odnośnie tego co wolno, a czego nie można w aucie i z autem robić. Za mocne zamykanie drzwi, szarpanie pasów czy nawet wiercenie się na pokrytych skórą siedzeniach – to może doprowadzić pedanta do szału. W taki sposób Twoi pasażerowie szybko będą mieć dość zarówno Ciebie, jak i Twojego auta.

Samochód i tak musi się nieco zużyć, prędzej czy później pewne uszkodzenia i tak się pojawią.