Nieśmiertelne modele samochodów

Trudno zliczyć, ile różnych modeli samochodów zostało wyprodukowanych na przestrzeni dekad. Z pewnością było ich wiele. Część z nich dość szybko została wycofana z produkcji i dzisiaj nikt już o nich nie pamięta. Są jednak również takie modele, które przetrwały próbę czasu. Oczywiście, wśród klasycznych modeli samochodów, które po dziś dzień wzbudzają entuzjazm miłośników motoryzacji, są wyłącznie auta bardzo pieczołowicie zaprojektowane i wykonane.

Należą one do znanych marek, których większość kojarzona jest od lat z luksusem. Chodzi tutaj o pojazdy, które wypuściły na rynek takie koncerny, jak chociażby Ferrari, Mazda czy Porsche, ale raczej już nie Skoda czy Łada. Żeby jakiś pojazd na trwale odcisnął się w historii motoryzacji, musi być prawdziwym dziełem sztuki, w którego produkcję włożono sporo pieniędzy. Współcześnie koncerny motoryzacyjne starają się coraz częściej nawiązywać do przeszłości, tworząc nowe modele aut o wyglądzie zbliżonym do klasyków. Takie podejście zdaje się mieć sens, a nowe-stare auta cieszą się sporą popularnością.