Odrodzenie a nie odcinanie kuponów

Jeśli posiada się odpowiednie fundusze oraz prawa do nazwy, to można wprowadzić na rynek nową wersję praktycznie każdego modelu samochodu. W dzisiejszych czasach jest to nawet dość popularne. Niestety, nie wszyscy producenci robią to we właściwy sposób. Można wymienić przynajmniej kilka modeli aut, których „odrodzenie” nie było takie, jakiego życzyliby sobie fani motoryzacji i kultowych samochodów. Nie wystarczy tylko lekko podrasować design sprzed trzydziestu czy czterdziestu lat i wprowadzić standardowe innowacje technologiczne, żeby tchnąć nowego ducha w klasyczny model samochodu.

Potrzeba do tego czegoś więcej. Czego konkretnie? Zdaje się, że przede wszystkim pasji. Konieczne jest znalezienie projektantów, którzy nie dość, że doskonale znają klasyczny model auta, ale także niejako czują jego duszę. Z pewnością, nie powinni to być ludzie, którzy tego samochodu nigdy nie lubili – im byłoby bardzo trudno dokonać prawdziwego „odrodzenia”. Zdaje się, że lepiej by było, gdyby niektóre klasyczne auta nie doczekały się współczesnych wersji.