Piramidy w Gizie

http://viacon.pl/pl/zelbetowe-elementy-mostow-prefabrykowanych-conspan

Piramidy w Gizie to obowiązkowy punkt na mapie wszystkich miłośników turystyki. To jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie a także jeden z najbardziej efektownych.

Widok piramid zachwyca, podobnie jak historia ich powstawania. Pierwsza piramida powstawała już w 2560 r.

p.n.

e. By w pełni uświadomić sobie, jak wiele czasu upłynęło warto pomyśleć o Kleopatrze.

Dlaczego? Ponieważ rządziła ona w I roku p.n.

e. Chociaż wydaje nam się, że Kleopatra to bardzo odległa historia… to piramidy dla Kleopatry były tak samo odległą historią, jak władczyni Egiptu dla nas! O niezwykłości piramid świadczy ogromna liczba fantastycznych, pseudonaukowych teorii na temat powstania obiektów.

Są ludzie, którzy wierzą, że stworzyli je kosmici, bo bardzo trudno sobie wyobrazić, że ludzie żyjący ponad 4000 lat temu byli w stanie wybudować tak niesamowite konstrukcje. Dawniej obok piramid znajdowały się również pomieszczenia dla barek, które służyły do poruszania się po Nilu podczas ceremonii.