Powrót do przeszłości – Challenger

Wśród klasycznych modeli aut, które w ostatnich latach powracają na rynek w zmienionych wersjach, większość stanowią chyba amerykańskie samochody. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby Dodge Challenger. Oczywiście, nowy Challenger wizualnie jest bardzo podobny do pierwowzoru – w nowoczesnych wersjach starych aut, design jest mocno stylizowany na styl retro. Można jednak zauważyć, że nowy model jest szerszy, ma większy rozstaw osi, a także nieco bardziej muskularną sylwetkę. Podobieństwa nie są, oczywiście, przypadkowe.

Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że przed zaprojektowaniem tej maszyny jej twórcy usiedli przy Challengerze z roku 1970 i zaczęli szkicować jego nowoczesne wersje. Przyniosło to naprawdę interesujące efekty. Oczywiście, nowa wersja Challengera również „pod maską” ma się czym pochwalić. Osiągi ma on naprawdę znakomite. Nowy model jest przy tym tańszy w eksploatacji, bezpieczniejszy oraz bardziej ekologiczny, bo takie są wymogi naszych czasów.