Przecinaki do zadań bardzo specjalnych

www.a-beer-please.pl Często używane są walce do prac asfaltowych przy budowie dróg

Przecinak jest narzędziem, budowlanym o wielu twarzach.

Sama nazwa ma wiele znaczeń, tak jak przyrząd – wiele różnych zastosowań.

Według jednych definicji jest to przyrząd kowalski, służący do przecinania rozgrzanego metalu; według innych to przyrząd ślusarski, służący do przecinania na zimno; inne rodzaje przecinaków wykonują zagłębienia w murze i kruszą materiały budowlane.

Nic więc dziwnego, że w sklepach można znaleźć tyle rodzajów przecinaków, ile definicji.

Przecinak zwykle przypomina metalowy pręt, o zaostrzonej końcówce, w działaniu naśladujący w pewnym sensie młotek – kuje lub przecina poprzez uderzenia.

Jest bardzo solidny i wytrzymały, może drążyć otwory nawet w twardych skałach, czy kamieniach.

W sklepach z materiałami budowlanymi najczęściej spotykane są przecinaki ślusarskie, przecinaki do cegieł o większej trwałości, zbudowane ze stali chromowo-wanadowej, sprawiającej, że są one bardziej solidne, czy też specjalne przecinaki z ochraniaczami, znacznie ułatwiające pracę na budowie.