Silnik dla męskiego kierowcy

Silniki spalinowe ulegają dużym modyfikacjom w ostatnich latach. Częściowo zaczynają być wypierane także przez napędy gazowe oraz elektryczne. Trzeba przyznać, że spalinowe rozwiązania mają wiele wad. Z punktu widzenia kierowcy jest to przede wszystkim cena paliwa, która niemiłosiernie rośnie z roku na rok. Jest to oczywiście rozwiązanie szkodliwe także z ekologicznego punktu widzenia.

Z drugiej strony jednak nie sposób zaprzeczyć temu, że silniki spalinowe mają pewien niepowtarzalny urok. Smród benzyny i spalin, hałas takiego napędu sprawiają, że wielu kierowców nigdy nie pozwoliłoby na zamianę napędu spalinowego na elektryczny albo gazowy. Na szczęście dla facetów, którzy nie wyobrażają sobie jazdy bez spalin powstają coraz bardziej wydajne i ekologiczne rozwiązania. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to rozwiązanie zbyt kompromisowe, to jednak silniki te wciąż mają to, za co je kochamy. Brzmią tak jak powinny, są napędzane tym samy, gryzącym w nozdrza paliwem, ale po prostu efektywniej wykorzystują benzynę czy też olej napędowy.

Dzięki temu napędy spalinowe jeszcze długo nie znikną z rynku motoryzacyjnego.