Słuchawki kanałowe

Słuchawki kanałowe, inaczej zwane dousznymi, wsuwa się do wnętrza kanału słuchowego. Takie rozwiązanie zapewnia zatem i wiele korzyści dla użytkownika, jednak niesie za sobą tez i pewne wady.

Słuchawki kanałowe znalazły zastosowanie nie tylko w sprzętach służących do słuchania muzyki, ale są wykorzystywane także w aparatach dla osób niedosłyszących.Na pewno do zalet słuchawek kanałowych możemy zaliczyć to, iż są bardzo mobilne.

Mają niewielkie gabaryty, zatem można zabrać je ze sobą niemal wszędzie. Świetnie zatem sprawdzą się podczas uprawiania aktywności fizycznej lub w podróży.

Są też bardzo wytrzymałe, zatem nie ma powodów do obaw, że ulegną zniszczeniu podczas transportu. Ponieważ są umieszczane w kanale usznym, to minimalizują przecieki słuchanej muzyki do otoczenia.

Można zatem bez obaw korzystać z nich w miejscach publicznych. Niestety ich dużą wadą jest to, że przesyłają dźwięk raczej złej jakości.

Ponieważ umieszczane są w kanale słuchowym mają też negatywny wpływ na nasz słuch, zatem nie należy z nich korzystać zbyt często ani też słuchać bardzo głośnej muzyki.