Sprzątanie kurzy – najlepsze sposoby

Kurz, to pył powstający w ciągu każdego dnia z piasku, roztoczy, pleśni i innych substancji. Jest szczególnie niekorzystny dla alergików. Burzy estetykę pomieszczeń i przeszkadza każdej gospodyni domowej Jego sprzatanie to notoryczna walka z wiatrakami. Najbardziej widoczny bywa na ciemnych powierzchnach mebli, dlatego gdy chcesz uniknąć niekończącej się przygoty z widocznym kurzem nie kupuj jasnych szafek, stołów czy regałow. Jak skutecznie pozbywać się niechcianego kurzu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Sprzątanie, czyli walka z kurzem
Trzeba uswiadomić sobie jedną ważną rzecz – mianowicie walka z kurzem jest niczym praca Syzyfa. Nie da się go raz ostaecznie usunąć. Jednakże można zadziałąć w taki sposób, by jego likwidacja była trwalsza. Zanim zaczniesz sprzatanie otworz okna w pomieszczeniu, dzięki temu uniemożliwisz rozprzestrzenianie się kurzu po całym mieszkaniu. Kiedy zaczniesz nie działaj na swoją niekorzyść sprzątając półki od dołu do góry.

Lepiej zacząć od tych mieszczących się najwyzej, bowiem niepożądane roztocza będa spadąły w dół z każdym ruchem ścierki. Dlatego dywany i podłogi zostawiamy na sam koniec. Stosuj ścierki wyposażone w mikrofibrę – ona znacznie lepiej pomaga usuwać niechciany kurz. By dotrzec w bardzo trudno dostepne miejsca użyj szczotek. W sklepach znadziesz ten produkt w różnych wielkościach. Najlepszym rozwiazaniem jest inwestycja w odkurzacz z filtrem antyalergicznym. Zapobiegnie on powstawaniu kolejnych warst kurzu w czasie sprzatania. Nie wolno zapomnieć, o tym że niestety niechciany pył powstaje nie tylko na meblach takich jak połki i szafy. Pojawia się także na łózku, sofie, fotelach. Powierzchnia ich materiałów wchłania każdą czastkę kurzu.

Nie obejdzie się bez reguralnego prania narzut, pokrowców oraz czyszczenia dywanów. Rolety to element meiszkań, jaki także absorbuje bardzo dużą ilość kurzu. Zdecyduj się na modele z jak najmniejszą liczbą dodakowych elementów by ne musić systematycznie walczyć z zabrudzeniami. Wietrzene pomieszczeń także wpływa na pozytywna likwidacje roztoczy. Jest ono zalecane ze wzgędu na ludzkie zdrowie i dobre samopoczucie, ale oddzialowuje także na potrzebę sprzatania poszczególnych pomieszczeń domow lub mieszkań. Należy sie pogodzić z syzyfowością pracy nad usuwaniem kurzu. Jedyne, co możemy zrobić to ją usprawnić za pomoca dostępnych na rynku środków. Ignoracja tego typu zaniczyszczenia może prowadzić do uciążliwych alergii, dlatego lepiej znaleźć jeden dzień w tygodniu na pożądne sprzatanie poszczególnych pomieszczeń. W dodatku nieestetyczny wygląd zabrudzonych mebli nie wpływa korzystnie na komfort przebywania w nieposprzątanych pokojach. Walcz z kurzem, mimo że nie masz szansy ostatecznego usunięcia jego obecności z swojego domu.