Szacunek dla fachowców

https://www.interlan.pl/

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej znaczny procent naszych rodaków postanowił wyjechać za pracą na Zachód. Niektóre środowiska z naszym kraju przyjęły to z dużą dozą dezaprobaty, podobnie jak część zwykłych obywateli. Wiadomo, że w naszych realiach trudno jest zarobić tyle, co na Zachodzie, jednak chyba nie tylko ten argument sprawił, że tak dużo Polaków postanowiło wyemigrować. Symbolem Polaków pracujących na Zachodzie stał się polski hydraulik.

W ojczyźnie przeciętny reprezentant tego zawodu nie może liczyć na otrzymanie wysokiego wynagrodzenia za swoją pracę. Jego profesja nie cieszy się również prestiżem, chociaż trudno wyobrazić sobie społeczeństwo, w którym brakuje takich ludzi. Są oni przecież specjalistami, którzy są potrzebni każdemu z nas. Na Zachodzie ludzie zdają się dużo lepiej rozumieć ten problem, co z pewnością też ma pewne znaczenie dla naszych emigrantów.

Powinniśmy więc szanować naszych fachowców, takich jak ten symboliczny już hydraulik – może wówczas tak wielu z nas nie będzie chciało wyjeżdżać na Zachód.