Szybkie tempo – niższe koszty

Znakomite tempo budowy w przypadku drewnianych domów z bali nie powinno już nikogo zaskakiwać. Po prostu materiał w połączeniu z nowoczesnymi technologiami pozwala uzyskać tak znakomity efekt. Jednak idzie za tym coś jeszcze, mianowicie relatywnie niższe koszty wszystkich prac.

Przede wszystkim drewno jest materiałem tańszym, więc jeśli będzie ono głównym budulcem domu, wydatki spadną automatycznie. Ograniczone użycie zapraw czy cementu także ma znaczenie – odpadają nam kolejne materiały, bez których nie może się obejść tradycyjny plac budowy. Ponieważ dom z drewna stawia się w szybkim tempie, to czas, jaki musi na to poświęcić ekipa, także się skraca.

To natomiast oznacza, że jej obecność na placu budowy będzie mniej kosztować inwestora. Sumarycznie można wskazać szereg kwestii decydujących o tym, że budowa domu drewnianego może być znacznie prostsza i przebiegać znacznie szybciej. Gdy dodamy do tego niewątpliwe walory natury ekonomicznej i oczywiste oszczędności, decyzja o wyborze domu drewnianego jest jeszcze łatwiejsza.