Trzeba się zarejestrować

Sam proces zakładania firmy nie trwa długo, czasem dużo krócej niż wymyślenie rodzaju działalności. Generalnie można założyć dzisiaj firmę w ciągu jednego dnia. Oczywiście w grę wchodzi kilka czynników, jednak jest to całkiem możliwe.

Po pierwsze – musisz zarejestrować działalność w Urzędzie Miasta lub Gminy. Polega to na wypełnieniu gotowego druczku – w razie potrzeby osoby obecne w biurze pomogą Ci. Po drugie – otrzymasz numer REGON.

Po trzecie – wyrób pieczątkę firmową. Prawidłowo wykonana musi zawierać nazwę firmy, imię i nazwisko przedsiębiorcy, NIP, REGON oraz adres firmy. Koszt takiej pieczątki to ok.

30-50 zł. Najczęściej gotowa jest tego samego dnia, którego złożysz zamówienie. Po czwarte – załóż konto bankowe.

Proceder w banku także nie trwa długo, ponieważ wszystko odbywa się przy jednym okienku. Po piąte – NIP. Jeśli wcześniej nie pracowałeś, koniecznie musisz wyrobić NIP.

Bez tego ani rusz dalej. NIP nadaje Urząd Skarbowy. Także tutaj musisz zdecydować się na formę opodatkowania.