W firmie możemy korzystać z outsourcingu

Potrzebujemy wypełnić deklaracje do urzędów, ale wiemy, że nie mamy aż tyle pracy, żeby zatrudnić księgowego na cały etat? A może potrzebujemy kogoś, kto zrobi grawer na naszych produktach, ale znowu mamy świadomość, że nie jesteśmy w stanie takiej osobie zapewnić ciągłej pracy? A może po prostu nie mamy tyle miejsca, żeby przyjąć kolejną osobę na etat i przygotować dla niej stanowisko pracy, a jednocześnie potrzebujemy, aby ktoś się zajął tym etapem produkcji? Na wszystkie tego typu problemy idealnym rozwiązaniem może się okazać outsourcing usług.

Na czym on polega?

Przede wszystkim powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie na czym polega taki outsourcing usług. Jest to nic innego, jak zlecanie pewnych zadań zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w ich wykonywaniu. Zamiast zatrudniać księgową, która przez większość czasu będzie się nudziła, zlecamy zajmowanie się naszymi finansami zewnętrznej firmie.

Oni będą wykonywali wszystkie niezbędne prace, będą działali we własnej siedzibie, więc my nie musimy oferować stanowiska pracy, a do tego jeszcze będziemy mogli płacić znacznie mniej, bo tylko za faktycznie przepracowany czas, który został poświęcony na zajęcie się naszymi sprawami finansowymi. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bo wiąże się z mniejszymi wydatkami, nie ma konieczności organizowania kolejnego stanowiska, a jednocześnie mamy pewność, że daną sprawą zajęli się specjaliści, którzy zajmują się tym na co dzień.

Sami decydujemy jak to ma wyglądać

Co ważne, to my decydujemy na jakiej zasadzie ma się odbywać ten outsourcing. Czy podpisujemy umowę na stałą współpracę i wówczas mamy pewność, że nasze sprawy będą wykonywane w pierwszej kolejności, czy może podpisujemy umowę przed każdym kolejnym zleceniem.

Czy zawsze korzystamy z usług tej samej firmy, czy może próbujemy współpracy z różnymi, tak aby dopiero później wybrać tą, z którą najlepiej nam się pracowało? Możemy się także zastanowić czy dokumenty będziemy sami zawozić do siedziby firmyoutsourcingowej, czy oni mają po nie przyjeżdżać, a może będziemy je po prostu wysyłać kurierem, aby zaoszczędzić czas? Tego typu usługi outsourcingowe cieszą się coraz większą popularnością, więc nie powinno nas dziwić, że też pojawia się coraz więcej usług, które oferowane są właśnie w taki sposób.