Warszawa – królowa polskich miast

Nie ulega wątpliwości, że zwiedzanie Polski powinno zawsze obejmować Warszawę, nie tylko ze względu na fakt, że jest to stolica, ale przede wszystkim dlatego, że kryje w sobie nie jedną tajemnicę. Warto zauważyć, że jako jedyne miasto polskie jest zupełnie odrębną jednostką, w której życie toczy się jakby na zupełnie innej płaszczyźnie, znane z filmów przerwy na lunch, typowy pośpiech i wszechobecny biznes jest tutaj bardzo widoczny. Dlatego też sama specyfika ludzi tu mieszkających jest godna uwagi.

Niemniej jednak podczas weekendu w Warszawie warto zwrócić uwagę na bardziej przyziemne aspekty, jak zwiedzanie. W zależności od miejsca startu zwiedzanie zawsze obejmuje Stare i Nowe Miasto, które wspólnie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Warto również wybrać się do Łazienek Królewskich, Pałacu w Wilanowie, które wraz z Placem Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskim, Krakowskim Przedmieściem tworzą słynny już Trakt Królewski.

Lista miejsc godnych uwagi jest zaskakująco długa, dlatego warto przed wyjazdem zaplanować sobie orientacyjną trasę.