Wielki geniusz maleńkiej żarówki

Oryginalne słuchawki nauszne dostarczają fanom muzyki wielu pozytywnych wrażeń

Wracasz wieczorem do domu i niemal odruchowo zapalasz światło. Robisz to nawet kilka razy dziennie i jest to dla ciebie czynność tak oczywista, że zupełnie nie przywiązujesz do niej uwagi.

A jednak to właśnie żarówka, opatentowana w 1879 roku przez Thomasa Edisona, jest jednym z najbardziej docenianym przez ludzkość wynalazków. Współczesny człowiek może mieć ogromne trudności z docenieniem czegoś tak banalnego jak zwyczajna żarówka.

Światło elektryczne traktujemy jako oczywiste dobro. Warto jednak przypomnieć sobie zdarzające się od czasu do czasu sytuacje, w których na kilka dłuższych chwil nastąpi przerwa w dostawie prądu.

Pozbawieni nie tylko światła, ale także możliwości korzystania z innych zdobyczy technologicznych sprawia, że czujemy się zagubieni. Patrząc na swoje życie z tej perspektywy, można znacznie mocniej doceniać wynalazki, które zwykle uznajemy za drobnostki.

Warto więc pamiętać o maleńkich żarówkach, których każdy z nas ma w domu przynajmniej kilka. Na przestrzeni lat wynalazek został wielokrotnie udoskonalony.

Dziś, zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, powinno się stosować przede wszystkim żarówki energooszczędne.