Warto motywować pracowników

Im bardziej będziemy dbać o pracowników, im dokładniej będziemy się wsłuchiwać w ich potrzeby i je spełniać, tym większa będzie szansa, że tacy pracownicy będą się czuli związani z firmą, a co się z tym wiąże, będą bardziej przykładali się do wykonywanych przez siebie obowiązków. Dlatego też warto się zastanowić w jaki sposób możemy zmotywować naszych podwładnych, tak abyśmy mieli pewność, że będą czuli się częścią firmy, będą mieli poczucie że robią coś ważnego, a to z kolei przełoży się na funkcjonowanie całej działalności.

Podwyżki to nie wszystko

Może nam się wydawać, że jeśli damy podwyżki, to pracownicy będą bardziej związani z firmą.

Oczywiście oni będą zadowoleni z takiej gratyfikacji finansowej, jednak może się okazać, że w dłuższej perspektywie to za mało, aby chcieli z nami zostać i byli z nami naprawdę związani. Dlatego też warto się zastanowić nad innymi formami gratyfikacji, takimi jak chociażby darmowe obiady, darmowe dowozy do firmy, karnety sportowe czy możliwość dokształcania się na koszt firmy. Dodatkowo warto tak dobierać tego typu propozycje, aby były one dopasowane do pracownika.

Ktoś, kto nie lubi ćwiczyć nie ucieszy się z karnetu sportowego, ale może być zainteresowany darmowym szkoleniem. I odwrotnie ktoś kto nie jest zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych, nie ucieszy się z możliwości szkolenia, ale może odpowiadać mu darmowy transport.

Indywidualne podejście

Jeśli firma ma funkcjonować na odpowiednim poziomie, musi być w niej atmosfera wzajemnej życzliwości i zaufania.

Dlatego warto do pracowników podchodzić w indywidualny sposób, orientować się czy nie potrzebują jakiegoś wsparcia. Może ktoś będzie potrzebował niewielkiej zaliczki na poczet przyszłego miesiąca, a może ktoś inny przez krótki czas musi pracować przez mniejszą ilość godzin? W taki sposób będziemy pokazywać pracownikom, że ich znamy, słuchamy, że są dla nas ważni i chcemy im pomagać w razie problemów. Oni za to odwdzięczą się lojalnością i większym zaangażowaniem w wykonywane obowiązki.

Warto zobaczyć jak to funkcjonuje w innych firmach i zorganizować wszystko w taki sposób, aby pasowało do profilu naszej firmy. Wówczas będzie istniała szansa, że nasza firma będzie się rozwijała i osiągała kolejne sukcesy.