Wybór firmy do montażu instalacji solarnej

domy spokojna okolica Poznań http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-poznan-morasko Mieszkania i domy w programie MDM na https://bezpieczenstwo-bhp.pl/ mieszkania w stanie perwotnym deweloper Plewiska pod Poznaniem buduje Jandach

Wybierając firmę specjalizującą się w montażu instalacji fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze od tego wyboru będzie zależała skuteczność działania i bezawaryjna praca systemu.

Zgodnie z nowymi przepisami prawa, każda firma zajmująca się montażem instalacji solarnych musi mieć uprawnienia potwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego.

Firmy nieposiadające tego certyfikatu, nie są uprawnione do montażu tego typu instalacji.

Oprócz zweryfikowania czy firma ma uprawnienia wydawane przez UDT, warto sprawdzić referencje od poprzednich klientów firmy, w szczególności te z informacjami dotyczącymi sprawowania się zainstalowanych systemów oraz osiąganych wyniki.

Po wyborze firmy na podstawie referencji warto umówić się na wizję lokalną.

Doświadczona ekipa montażowa powinna od razu ustalić gdzie zainstalować system solarny oraz na podstawie wywiadu i rachunków za prąd elektryczny powinna oszacować jakiej wielkości powinna być to instalacja.

Jeżeli instalator na wizji lokalnej nie potrafi zdecydować się, w którym miejscu zainstalować panele ani jakie powinny one być to najlepiej z niego zrezygnować i szukać innej firmy.