Majówka z dzieckiem

Weekendowy wyjazd z dzieckiem to dobry sposób na dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Wybierając się w podróż z maluchem, musimy pamiętać o zabraniu potrzebnych rzeczy. Gdy w naszej walizce znajdzie się poniższy zestaw, możemy śmiało ruszać w drogę. Bardzo ważne jest, by zabrać na drogę odpowiednie jedzenie i picie. Prowiant musi być dostosowany do potrzeb dziecka. Dobrym rozwiązaniem są gotowe potrawy w słoiczkach.

Warto zabrać również przekąski takie jak owoce, biszkopty czy chrupki kukurydziane. Nawadnianie organizmu jest szczególnie istotne, gdy na dworze panują upały. Dziecko, które rusza się wyjątkowo dużo potrzebuje regularnego picia wody. Butelki wypełnione wodą przydadzą się również do obmywania rąk lub przemywania skaleczeń. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Na majówce sprawdzą się również mokre chusteczki, które nadają się do odświeżenia siebie i dziecka.

Nie zapomnij o zapasie chusteczek higienicznych. Niezbędne będą zestawy ubrań na zmianę. Pozwól maluchowi bawić się i brudzić. Dla niego to kwintesencja dobrej zabawy. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą ciuchy na zmianę. Do bagażu dorzuć również sprej przeciwko owadom oraz piknikowy koc.