Alergik na majówce. Co spakować?

Okres wiosenno-letni to trudny czas dla alergików. Osoby cierpiące na różnego typu alergie nie muszą jednak rezygnować z wyjazdu na majówkę czy wakacje. Konieczne jest jednak zabranie ze sobą wszystkich potrzebnych rzeczy, dzięki którym możliwe będzie korzystanie z uroków weekendowego wyjazdu.

Alergik musi pamiętać o zabraniu ze sobą dostosowanej do swoich potrzeb apteczki. Podręczna apteczka powinna zawierać stałe leki, które wymagają regularnego zażywania. Przydadzą się również przeciwalergiczne krople do nosa i do oczu.

Leki przeciwhistaminowe redukują klasyczne objawy alergii, a wystarczy przyjmować je raz na dobę. Natomiast jeżeli jesteśmy uczuleni na jad owadów, zaopatrzmy się w epinefrynę. Przed wyjazdem lepiej przejrzeć zawartość apteczki i upewnić się, że wzięliśmy wszystko, co potrzebne.

Zapominalstwo może skutkować katarem siennym, ciągłym kichaniem i łzawiącymi oczami. Lepiej uniknąć takiego scenariusza i po prostu cieszyć się pobytem na wyjeździe.