Kraków bogactwo zabytków

Kolejnym bardzo bogatym w atrakcje miastem Polski, idealnym na weekendowy wyjazd z rodziną jest z pewnością Kraków. Miasto to kryje w sobie wiele uroków, tajemnic, historycznych legend, po których pozostały interesujące zabytki.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdzie kryje się ten magiczny urok, może wśród licznych uliczek wokół rynku, być może u podnóża Wawelu lub w Smoczej Jamie. Kto wie, czy ten znany na świecie krakowski urok nie jest uzależniony od otaczających go murów obronnych i Barbakanu.

Być może uwarunkowane jest to rozbrzmiewającym, co godzinę hejnałem z wieży Kościoła Mariackiego, który towarzyszy turystom spacerującym wśród kramów w Sukiennicach. Nie ulega wątpliwości, że każdy zakątek w Krakowie ma niepowtarzalny klimat, a weekend spędzony w tym mieście z pewnością umili kolacja na świeżym powietrzu w jednej z wielu restauracji ulokowanych wokół rynku.

Gdzie podczas letniego okresu odbywa się wiele koncertów, imprez i festiwali, co jeszcze bardzie dodaje klimatu.